2015

Örnek Kıdemli Vatandaş İsimleri 2015

Prof. Dr. Güntekin Köksal 
Veli Sarıtoprak
Osman Özer Özkan 
Talat Kuzu 
Abdullah Dündar Uluğkay 
Nasuh Boztepe 
Ziyaettin Tan 
Mevlüt Yolcu 
Fethi Eğinlioğlu 
Hüseyin Sönmez 
Erdem Saker 
Mehmet Çepni 
Hayri Dev
Prof. Dr. Mustafa Ağırman 
Raci Solmaz
Mehmet Çalmaşur 
Sami Sönmez 
Prof. Dr. Orhan Oğuz 
Prof. Dr. Muzaffer Metintaş 
Ahmet Ziylan 
Mehmet Tekerlek 
Ökkeş Eruslu 
Zeki Özkaya 
Ömer Bayraktar 
Leyla Eren
Selma Argon 
Üstün İnanç 
Zihni Göktay 
Zihni Kuşalan 
Mustafa Pehlivan 
Orhan Atabay 
Recep Akçakaya 
İhsan Kayseri 
Prof. Dr. Ahmet Alkan 
Adnan Ağırbaşlı 
Cemal Gürsel Toy 
Yakup Kadri Gülsoy 
Mithat Yenigün 
Hanna Çilli
Selahattin Bilier
Selçuk Togo
Kudret Ünal
Hüseyin Olgun Akın 
Sebayittin Gürbüz 
Arif Gündüz 
Ömer Oğur 
Fahrettin Ulusoy 
Öksel Demir 
Salih Toker 
İlhan Kurt 
Hasan F. Melek 


TÜRKİYE'NİN   ÖRNEK  KIDEMLİ  VATANDAŞLARI  BAŞKENTTE !


BAŞKENTİMİZ  ,   TÜRKİYE'NİN   51 ÖRNEK KIDEMLİ VATANDAŞINI  AĞIRLADI...  DERNEĞİMİZİN ,  29  EYLÜL 2015  SALI GÜNÜ "DÜNYA  YAŞLILAR  GÜNÜ "   KAPSAMINDA   DÜZENLEDİĞİ ETKİNLİKTE  BİRARAYA GELEN ÖRNEK KIDEMLİ VATANDAŞLARIMIZ,   UNUTULMAYACAK  BİR TABLO OLUŞTURDULAR... TÜRKİYE' NİN  DÖRTBİR YANINDAN GELEREK  ,
ÖRNEK OLMANIN ,ÖNDER OLMANIN  ONURUNU YAŞAYIP , BİZİMLE PAYLAŞTILAR...ONLARI  SEÇEREK  ANKARA'YA GÖNDERENBÜTÜN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYELERİNE VE SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNE TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNUYOR, ÖRNEK KIDEMLİ VATANDAŞLARIMIZIN İZİNDE OLMAKTAN, ONLARI ÖRNEK ALMAKTAN MUTLULUK DUYUYORUZ  !

TÜRYAK- YAŞLILIK KONSEYİ DERNEĞİ

2015 YILI "ÖRNEK KIDEMLİ VATANDAŞ"LAR BELLİ OLDU

22 İlimizden Büyükşehir Belediyeleri ve STK'lar tarafından yapılan seçimle TÜRYAK  2015 Yılı  "ÖRNEK KIDEMLİ VATANDAŞ"ları belli oldu.
Bu "ULU ÇINARLARA" ödülleri 28/29 Eylül 2015 tarihlerinde aşağıda belirtilen program dahilinde ANKARA RİXOS GRAND OTEL'DE yapılacak törenle verilecektir.

ETKİNLİK PROGRAMI

28 Eylül 2015, Pazartesi 

·        Davetlilerin Ankara Rixos Grand Oteline« intikalleri, hosteslerimiz tarafından karşılanarak odalarına yerleştirilmeleri,
·        15:00  – 17:00    Arzu edenler için otobüsle Ankara turu
(Anıtkabir, Köşk, Atakule, Atatürk Orman Çiftliği, Ankara Kalesi, Hacı Bayram Camii)
·        19:00            Otelde akşam yemeği


29 Eylül 2015, Salı 

·        07:00                     Kahvaltı 
·        10:00                     Açılış 
·        10:10 – 11:00        Protokol konuşmaları
·        11:00 – 12:00        Ödül töreni 
·        12:00 – 12:30        Müzik dinletisi
·        13:00                     Öğle yemeği 
·        14:30                     Veda 


«       Ankara Rixos Grand Otel 
           Atatürk Bulvarı No: 183 
           Türkiye Büyük Millet Meclisi karşısı 
           Çankaya – Ankara 
           Tel.: 0 312 410 55 00 


MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINI ZİYARET ETTİK. 

Koordinatörümüz Sn. Nilşen Ar 13 Temmuz Pazartesi günü Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Sn. Hacı Koç’u makamlarında ziyaret ederek kendilerine 1 Ekim 2015 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilecek olan “Türkiye’nin Örnek Kıdemli Vatandaşları” etkinliğimiz hakkında bilgi sunmuşlar ve Muğla Büyükşehir Belediyesini katılmaya davet etmişlerdir. 

Sayın Hacı Koç etkinlikte memnuniyetle yer alacaklarını bildirmişlerdir.

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINI ZİYARET ETTİK. 

Koordinatörümüz Sn. Fügen Mavi 10 Temmuz Cuma günü Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Sn. Tuba Kaya ile görüşmüş ve TÜRYAK Mersin Gönüllümüz Sn. Gülcan Kış ile birlikte Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Burhanettin Kocamaz’ı makamlarında ziyaret ederek kendilerine 1 Ekim 2015 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilecek olan “Türkiye’nin Örnek Kıdemli Vatandaşları” etkinliğimiz hakkında bilgi sunmuşlar ve Mersin Büyükşehir Belediyesini katılmaya davet etmişlerdir. 

Sayın Başkan Kocamaz etkinlikte memnuniyetle yer alacaklarını bildirmişlerdir. 


KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINI ZİYARET ETTİK. 

Koordinatörümüz Sayın Nilşen Ar 8 Temmuz Çarşamba günü Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreteri Sayın Haşmet Okur’u makamında ziyaret edip Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığını 
1 Ekim 2015 tarihinde Ankara’da yapılacak olan “Türkiye’nin Örnek Kıdemli Vatandaşları” etkinliğine katılmaya davet etmişlerdir. 

Sayın Genel Sekreter Haşmet Okur davetimizi Sayın Başkan Tahir Akyürek’e memnuniyetle ileteceklerini ifade etmişlerdir. 

SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINI ZİYARET ETTİK. 

İstanbul Koordinatörümüz Sayın Fügen Mavi 7 Temmuz Salı günü Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zeki TOÇOĞLU’nu makamında ziyaret edip Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığını 1 Ekim 2015 tarihinde Ankara’da yapılacak olan “Türkiye’nin Örnek Kıdemli Vatandaşları” etkinliğine katılmaya davet etmişlerdir. 

Sayın Başkan Zeki TOÇOĞLU etkinliğimize memnuniyetle katılacaklarını ifade etmişlerdir. 

 

ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINI ZİYARET ETTİK. 

Koordinatörümüz Sayın Nilşen Ar 2 Temmuz Perşembe günü Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Envar Yılmaz’ı makamında ziyaret edip, Ordu Büyükşehir Başkanlığını 1 Ekim 2015 tarihinde Ankara’da yapılacak olan “Türkiye’nin Örnek Kıdemli Vatandaşları” etkinliğimize katılmaya davet etmişlerdir. 

Sayın Başkan Enver Yılmaz Ordu’nun etkinliğe memnuniyetle katılacaklarını teyit etmişlerdir. 

 

MARDİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINI ZİYARET ETTİK. 

Yönetim Kurulu Üyemiz Sn. Zerrin Tüfekçi 1 Temmuz Çarşamba günü Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ahmet Türk'ü ziyaret ederek 1 Ekim 2015 tarihinde gerçekleştirilecek "Türkiye'nin Örnek Kıdemli Vatandaşları" projemiz hakkında kendilerini bilgilendirmiştir. 

Sayın Başkan Ahmet Türk etkinliğimize memnuniyetle katılacaklarını ifade etmişlerdir. 

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINI ZİYARET ETTİK. 

Başkanımız Mete Bora, yedi yıl Tekirdağ İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü yapmış olan Koordinatörümüz Fügen Mavi ile 18 Haziran Perşembe günü Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Albayrak’ı makamında ziyaret etmişlerdir. Sayın Başkan Albayrak 1 Ekim 2015 tarihinde gerçekleştireceğimiz “Türkiye’nin Örnek Kıdemli Vatantaşları” Etkinliğimizde Tekirdağ’ın da memnuniyetle temsil edileceğini ifade etmiştir. 

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINI ZİYARET ETTİK. 

Başkanımız Sayın Mete Bora, İstanbul Koordinatörümüz Sn. Fügen Mavi ve Kocaeli Temsilcimiz Sn. Bünyamin Dal 15 Haziran Pazartesi günü Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın İbrahim Karaosmanoğlu’nu makamında ziyaret etmişlerdir.  1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü münasebeti ile Ankara’da tertipleyeceğimiz “Türkiye’nin Örnek Kıdemli Vatandaşları” etkinliğinin görüşüldüğü ziyarette Sayın Başkan Karaosmanoğlu yaşlılık ve yaşlanma konularındaki hassasiyetlerini beyan etmiş, etkinliğimize memnuniyetle katılacaklarını ifade etmişlerdir. 

IV. TÜRYAK ULUSLARARASI “UZUN VE AKTİF YAŞAM” KONGRESİ

IV. TÜRYAK Uluslararası “Uzun ve Aktif Yaşam” Kongresi 13-14 Mart tarihlerinde İstanbul Grand Wyndham Levent Otelinde başarı ile gerçekleştirilmiştir. Otuza yakın ülkeden katılımcının olduğu kongreye IFA – International Federation on Aging – Başkanı Bjarne Hastrup ve Genel Sekreteri Dr. Jane Barrat’ın Birleşmiş Milletler Medeniyetler İttifakı Türkiye Eşgüdüm Başkanı Prof. Bekir Karlığa, Buck Institute Başkan ve CEO’su Dr. Brian Kennedy, Hawai Üniversitesi Tıp Fakültesinden ve Okinawa Diyeti kitabının yazarlarından Prof. Dr. Bradley Willcox da katılmış ve büyük ilgi gören konuşma yapmışlardır. 

Kongre Sayın Doç. Dr. İlhan Dülger’in hazırladığı Kongre Bildirgesi’nin alkışlarla okunmasını takiben kapanmıştır. 

Yönetim Kurulumuz kongrenin başarı ile gerçekleşmesinde katkıda bulunan herkese minnettardır. 

TÜRYAK’IN SWISSOTEL’DEKİ YEMEĞİ 

13 – 14 Mart tarihlerinde İstanbul’da Wyndham Levent Otelinde gerçekleştirilecek IV. TÜRYAK Uluslararası “Uzun ve Aktif Yaşam” Kongresi münasebeti ile TÜRYAK 13 Mart Cuma akşamı Swiss Otel İstanbul Fuji Salonunda Okinawa Enstitüsünün direktörlerinden ve meşhur “bestseller” “Okinawa Diyeti” kitabının eş yazarı, uzun ve aktif yaşam konusunda dünyaca ünlü Prof. Dr. Bradley J. Willcox’ın konuşmacı ve onur konuğu olarak katılacağı bir yemek tertip etmiştir. Prof. Willcox’ın uzun ve sağlıklı yaşamın sırlarını açıklayacağı bu yemek basının yoğun ilgisini de çekeceğe benzemektedir. 

Ankara Universitesi, OSTİM Organize Sanayi Bolgesi, Ankara Universitesi Yaslilik Calismalari ,Uygulama ve Arastirma Merkezi ( YASAM) in ortaklaşa yaptiklari'' YAS DOSTU TEKNOLOJİLER ve TASARİMLAR SEMPOZYUMU ''na TURYAK Yonetim Kurulu üyelerinden Emel Danisoglu ve Cem Seker katilmislardir. 5 Aralik 2014 tarihinde De Monti Otelde yapilan bu Sempozyumda Acilis konusmalarindan sonra; Prof. Dr. Tayfun Aybek ( TOBB ETU Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahi uzmani Teknolojiden Yararlanan Yasli Kalp Hastasi : Son 15 yilda ne degisti konulu bir konferans vermiştir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanligi Daire Bsk. ni Coskun Gurboga' Yasam Boyu Destek Projesinde Teknolojik Uygulamalar 'alanini aciklamistir. 

Evren Bükülmez Turkiye Teknoloji Gelistirme Vakfi adina , 'Yas Dostu Teknolojiler ve Tasarimlara İliskin Destek Politikalari' belirtmiştir. Prof . Dr. Huseyin Doruk Gata Geratri Bilim Dalı Baskanı ' Yenilikci Teknolojilerin Geriatrik Uygulamalara Yansimalari ' konulu açıklamalar ile bizleri aydinlatmistir.Bora Yaşa ,OSTİM Medkal Sanayi Küme koordinatörü olarak ' Bolgesel Kalkinmada Medikal Sanyi ve Yas Dostu Yenilikci Uygulamalar ' hakkında aciklamalar yapmistir.

Pro. Dr. Vasif Hasirci , ODTU Biyolojik Bilimler Bol. Ogr. Uyesi , Doku Muhendisligi Dernegi Baskani, 'Biyomalzemelerle Yasam Kalitesini Yukseltilmesi' hakkında bizleri bilgilendirmiştir.Binnur Gorer Bogazici Mühendislik Bilgisayar Muhendisligi Bol. Ogr. Uyesi ' İnsansi Robot NAO : Yaslilar İcin Egzersiz Egitmeni Robotu ' hakkında bilgi vermiş Gorsel gösteriler de takdim etmiştir.Pro. Dr. Ufuk Kemal Gülsoy Emekli Ogr. Uyesi' Paraplejik Hastalarin Yurutulmesi Ve Rehabilitasyonunda Ses Komutlu , Bilgisayar Destekli Sistem ' aciklamistir.Melih Abdulhayoglu . Commodo Ceo su ' Ezla - Akilli ev Projesi: Bakımin Desteklenmesinde Yeni Bir Alternatif'Aciklamalarini yapmistir.Dr. Sertaç Doganay Yeditepe Unv. ' Saglik Alaninda Kullanilan Dijital ve Mobil İletisim Araclari ' hakkinda bizleri bilgilendirmistir. Bilge Kum ,Tasarimci,' Bireysel İnovasyoncu Olmak: Yas Dostu Tasarimlar 'ticarileşmiş buluşlara ornekler vermiştir.

Yard. Doc. Dr. Niyazi Sedar Tunaboylu , Mevlana Unv. Muh. Fakultesi Ogr. Uyesi ,'Gunluk Yasami Kolaylastirici Mekatronik Buluslar ' i anlatmistir Doc. Dr. Hossein Valizedeh,İrlanda Tenoloji Enstitusu ' Yenilebilir Enerji Sistemlerinin Kalkinmaya ve İnsan Yasamina Etkisi' aciklanmistir.Ataman Ozbay Ataman İlac Sanayi Kurucusu .' Yas Dostu Mucit Olmak : Basari Oykuleri ile İnsan Yasamina Dokunmak 'konferansı ile sonlandirilmistir.