2014

 


18 Ekim 2014 günü (İstanbul Dila Otel’de) Toplum Gönüllüleri Vakfı Eğitim toplantısında TURYAK Yönetim Kurulu üyesi Emel Danışoğlu tarafından yapılan sunumdur. (SUNUM)

 

 

Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Mete Bora ve Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın İlhan Dülger “ Buck Institute For Research On Aging “ in 11 – 13 Ekim 2014 tarihleri arasında Bodrum Kempinski Otelde tertip ettiği “ Aging Demographics and Global Security “ konulu konferansa TURYAK’ı temsilen katılmışlardır.
Sayın İlhan Dülger’in “ Aspects of Intergenerational lSolidarity for Advanced World Security “temalı konuşması  katılımcıların büyük ilgisini çekmiştir.

Yönetim Kurulu üyemiz Sayın Emel Danişoğlu Derneğimizi temsilen 22 Ocak 2014 tarihinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Anadolu Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirilen “Yaşlılar İçin Evde Bakım Elemanı Yetiştirme” el kitabının değerlendirme toplantısına katılmıştır. 

3 Temmuz 2014 günü Derneğimiz Merkezinde TGV Toplum Gönüllüleri Vakfı yetkilileri ile yapılan toplantıda iki kuruluş arasında yapılabilecek işbirliği konusu görüşülmüş ve Kuşaklararası Dayanışma başlığı altında proje geliştirilmesine karar verilmiştir. 

21-22 Ekim tarihlerinde Ankara Marriot Otel’de II. Uluslararası Ombudsmanlık Sempozyumuna Yönetim Kurulu üyemiz Emel Danişoğlu katılmıştır. Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın açılış konuşmaları ile başlayan toplantıya İsveç Ombudsmanı Cecilia Renfors, Hollanda Ombudsmanı Adriana Stehouwer ve Azerbaycan Ombudsmanı Elmira Süleymanova da katılmış ve sunum yapmışlardır. Sayın Danişoğlu sempozyum süresince ikili temaslarda bulunmuş ve “Kıdemli Vatandaş”larımızın Ombudsmanlık müessesine nasıl katkıda bulunabileceklerini muhataplarına izah etmiştir. 

30 Eylül -1 Ekim 2013 : Küresel Yaşlı Bakımı ve Yaşlı Turizmi Buluşması" konulu Kongrede TURYAK destekleyen kuruluşlar arasında yer almıştır. Bu kongre kapsamında düzenlenen "Türkiye Dünya Yaşlılarına Ev Sahipliği Yapabilir mi?" konulu Çalıştaya Yönetim Kurulu Üyelerimiz Emel Danışoğlu ve Doç Dr. İlhan Dülger çalıştay katılımcısı olarak davet edilmişlerdir.İki gün süren Kongreye her iki Yönetim Kurulu Üyemiz de aktif olarak katılmışlardır.