2008

YAŞLILIK PLATFORMU KURULDU

Başkanımız Sayın Mete Bora’nın girişimi ile yaşlılık ve yaşlanma konularında eğitim veren, araştırma yapan hizmet ve mal üreten tüm kurum ve kuruluşları bir araya getirmek amacı ile 16 Ocak 2008 tarihinde Ankara Hilton Otelinde bir toplantı tertiplenmiştir. Katılımcı 33 kurum ve sivil toplum örgütü “Yaşlılık Platformu” nu kurmuştur. TÜRYAK’ın öncülüğünü yaptığı Yaşlılık Platformu yönetim kurulunda temsil edilmekte olup, Platformun vizyon ve misyonu ile ilke ve değerlerinin oluşturulmasına katkıda bulunulmuştur.

Adalet ve Kalkınma Partisi Yaşlılar Koordinasyon Merkezinin daveti üzerine yaşlılık meselelerinin irdelendiği toplantılara katılınmış ve kamuda yeniden yapılanmaya ilişkin önerilerimizi içeren rapor hazırlanarak kendilerine iletilmiştir.

 


2008 ÖRNEK KIDEMLİ VATANDAŞLAR ÖDÜL TÖRENİ

Geleneksel “Örnek Kıdemli Vatandaş” ödül törenimiz yıllarını Türk Sanat Musikimize hizmete vermiş sanatçılarımızı da onurlandırmak amacı ile Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’nın da iştirak ettiği ve Ankara Anadolu Gösteri Merkezinde tertiplenen bir konserle birlikte gerçekleştirilmiştir. Yılın “Örnek Kıdemli Vatandaşlar” ı;


- Sayın İshak Alaton
- Sayın İlhan Cavcav
- Sayın Lütfi Doğan
- Sayın Nihat Gökyiğit
- Sayın Turgut Özakman
- Sayın Yılmaz Öztuna
- Sayın Suna Pekuysal


ve Sanatçılarımız;


- Sayın Mustafa Sağyaşar
- Sayın Necdet Tokatlıoğlu
- Sayın Belkıs Özener
- Sayın Ali Şenozan
- Sayın Metin Güyer
- Sayın Güler Tacer
- Sayın İclal Eroğlu
- Sayın Suna Batıgün Konakçı
- Sayın Prof.Dr. Ruhi Ayangil
- Sayın Kadri Şarman
- Sayın Selçuk Aygan
- Sayın Bilge Pakalınlar
- Sayın Kutlu Payaslı’ya


ödülleri bizzat Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilmiştir.

Etkinlik TRT 2 de canlı olarak diğer ulusal kanallarda ise haber olarak gösterilmiş basında geniş yer almıştır.

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumunun düzenlediği “Yaşlılık Ulusal Eylem Planı” nın işlevsel hale getirilmesi için İcra Planının hazırlanması toplantılarına katılınmıştır.